61. Centralny Zlot Młodzieży PTTK Palmiry 2021

W sobotę 16 października br. uczniowie klasy 2 LO udali się do Kampinoskiego Parku Narodowego na zlot młodzieży, który został zorganizowany przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego. Zlot przeprowadzony został na kilku trasach; drużyna naszych uczniów wybrała przejście czerwonym szlakiem z Wólki Węglowej przez malowniczą Górę Ojca do miejscowości Laski, gdzie zwiedzili Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych im. bł Elżbiety Róży Czackiej. Następnie Trasą Łączniczek AK udali się na Polanę Pociecha, na której wszystkie drużyny zlotowe miały za zadanie dotrzeć pod Pomnik - Krzyż, poświęcony Powstańczym Oddziałom Specjalnym ,,Jerzyki". Czekał tam na wszystkich poczęstunek w postaci wojskowej grochówki.

Ostatnim punktem sobotniej wyprawy były uroczystości związane z 61. Centralnym Zlotem Młodzieży na Cmentarzu w Palmirach - miejscu pamięci narodowej przeszło dwóch tysięcy Polaków pomordowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej. Odbył się tam również Apel Poległych i salwa honorowa. Cała puszczańska trasa drużyny naszych uczniów, uświęcona licznymi pomnikami pamięci i rozmieszczona wśród pięknych jesiennych krajobrazów parku, wynosiła 20 km.

Adrian Tomes