"Hazard – nie, dziękuję”

Przedstawiciel Urzędu Skarbowego pan Piotr Stachowiak w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjno- edukacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej w obszarze nielegalnego urządzania i prowadzenia gier hazardowych  oraz zagrożeń jakie niesie hazard i uzależnienie od niego poprowadził w naszej szkole zajęcia profilaktyczne pt. ,,Hazard – nie, dziękuję”. W zajęciach, które odbyły się 28 października, z ogromnym zaciekawieniem, uczestniczyli uczniowie klas: III TAM, II LO i III pTL. Podczas spotkania młodzież dowiedziała się czym są gry hazardowe i kto może w nich uczestniczyć, zaznajomiła się z zagrożeniami i uzależnieniami, jakie niesie hazard a także tego, jak się przed nim chronić i gdzie szukać pomocy. Pracownik Urzędu Skarbowego zwrócił uwagę na ryzyko związane z rozpowszechnianiem gier hazardowych wśród młodzieży, również tych on-line, na problemy, które wynikają z ich uprawiania oraz na konsekwencje prawne związane z udziałem i oferowaniem nielegalnych gier hazardowych. Na zakończenie uczniowie obejrzeli krótki filmik, w którym osoby uzależnione od gier hazardowych opowiadały na temat swojego nałogu i wyjścia z niego.

Oprac. Anna Wójcik