IX. MIĘDZYSZKOLNY KONKURS „WIEM CO JEM”

31 marca 2023 r. odbył się finał IX. edycji Międzyszkolnego Konkursu „Wiem co jem” pod patronatem Burmistrza Strykowa- Pana Witolda Kosmowskiego. Celem konkursu jest propagowanie i pogłębianie wiedzy o zdrowym odżywianiu, rozwijanie zainteresowań uczniów tematyką żywienia, upowszechnienie wzorców racjonalnego odżywiania oraz szeroko pojętej promocja zdrowia.

Konkurs, skierowany do uczniów klas VI- VIII szkół podstawowych, odbywał się w dwóch kategoriach: testu wiadomości i umiejętności. W zmaganiach finałowych wzięło udział dwudziestu siedmiu uczniów z dziewięciu szkół podstawowych. Zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu testu wiedzy dotyczącego między innymi zasad zdrowego odżywiania, wartości odżywczej produktów spożywczych, znaczenia dla organizmu i źródła w żywności składników pokarmowych i wody.

Wyniki finału są następujące:
I miejsce: Martyna Wierzbicka ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Strykowie,
II miejsce: Aleksandra Dach – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lubiankowie,
III miejsc: Antonina Kaczmarek- Szkoła Podstawowa z Koźla,
Wyróżnienie: Przemysław Piestrzeniewicz- Szkoła Podstawowa Nr 3 w Głownie.

Finałem konkursowych zmagań było oficjalne wręczenie dyplomów i nagród naszym zwycięzcom. Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu- Pani Leona Winczewska - Wróbel oraz Wicedyrektor naszej szkoły – Pani Elżbieta Czesny osobiście podziękowały uczestnikom konkursu za wzięcie udziału w tak trudnych zmaganiach a co za tym idzie - pogratulowały zasobu wiedzy. Pani Naczelnik podziękowała również opiekunom finalistów - nauczycielom przygotowującym młodzież pod względem merytorycznym.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział
oraz gratulujemy ogromnej wiedzy z zakresu odżywiania!

Ewa Piszczyńska