Warsztaty kulinarne Strykowskiej Akademii Seniora

Post Image

 

4 kwietnia w ramach Strykowskiej Akademii Seniora odbyły się w naszej szkole wyjątkowe zajęcia kulinarne, którym przyświecało hasło: „ROZWÓJ- AKTYWNOŚĆ - DOBRA ENERGIA”. Seniorzy, pod okiem Pani Ewy Piszczyńskiej- Kierownika Szkolenia Praktycznego oraz uczniów kształcących się w kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych, upiekli wielkanocne słodkości (koszyczki z ciasta francuskiego, owieczki z ciasta kruchego, zajączki wielkanocne z ciasta drożdżowego i babeczki, które ozdobione piankami i kremem stały się puszystymi i przepysznymi owieczkami).

Warsztaty były okazją nie tylko do poszerzenia umiejętności kulinarnych, poznania nowych technik pieczenia i ozdabiania, a także do wymiany wzajemnych doświadczeń. Zapachy upieczonych słodkości unosiły się nie tylko w kuchni, ale również w całej szkole. Po części praktycznej seniorzy przystąpili do degustacji wypieków przy aromatycznej herbatce.

Zajęcia odwiedzili również niecodzienni goście: p. Tamara Barańska Kiemaczyńska- Zastępca Burmistrza Strykowa, p. Aneta Jędrzejczak- Sekretarz Gminy Stryków oraz p. Elżbieta Czesny- Wicedyrektor ZS Nr 1.

Ewa Piszczyńska