Hazard? Nie daj się wciągnąć!

W ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjno- edukacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej w obszarze nielegalnego urządzania i prowadzenia gier hazardowych oraz zagrożeń, jakie niesie hazard i uzależnienie od niego, przeprowadzono w  naszej szkole zajęcia profilaktyczne pt. ,,Hazard – nie, dziękuję”. Podczas spotkań, które odbyły się 25 kwietnia 2023 r.,  uczniowie klas: 1 LOa, 1 LOb, 1 IŻ, 1L, 2 LO, 2A oraz 2I dowiedzieli się czym są gry hazardowe i kto może w nich uczestniczyć. Ponadto zaznajomiono młodzież z zagrożeniami, jakie niesie hazard, a zwłaszcza uzależnienie od niego. Ważną kwestią było omówienie jak się przed tym uzależnieniem chronić i gdzie szukać pomocy. Przedstawiciel Urzędu Skarbowego- Pan Piotr Stachowiak, zwrócił uwagę na ryzyko związane z rozpowszechnianiem gier hazardowych (również tych on-line) wśród młodzieży. Nakreślił problemy, które wynikają z namiętnego uprawiania hazardu oraz na konsekwencje prawne związane z udziałem i oferowaniem innym nielegalnych gier hazardowych. Na zakończenie uczniowie obejrzeli film, w którym osoby uzależnione od gier hazardowych opowiadały na temat swojego nałogu i o tym jak trudno się z jego szponów wydostać ...