Ankieta

Post Image

 

Szanowni Państwo!

W związku z rozpoczęciem procesu badań społecznych w ramach opracowania Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego 2030 (z perspektywą 2040) zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w procesie zbierania głosów społeczeństwa w ramach ankiet badawczych według zasad przedstawionych w dalszej części wiadomości.

W skład Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego wchodzi 30 jednostek samorządu terytorialnego z pięciu powiatów: Miasta Łodzi, brzezińskiego (gmina Dmosin, miasto Brzeziny, gmina Brzeziny, gmina Rogów), łódzkiego wschodniego (gmina Andrespol, gmina Brójce, gmina Koluszki, gmina Nowosolna, gmina Rzgów, gmina Tuszyn), pabianickiego (gmina Dłutów, gmina Dobroń, gmina Konstantynów Łódzki, gmina Ksawerów, gmina Lutomiersk, gmina Pabianice, miasto Pabianice) i zgierskiego (gmina Aleksandrów Łódzki, gmina miasta Głowno, gmina Ozorków, miasto Ozorków, gmina Parzęczew, gmina Zgierz, miasto Zgierz, gmina Stryków).

Proces badań społecznych opiera się na wypełnieniu anonimowej ankiety w celu określenia specyficznych potrzeb i problemów związanych z poruszaniem się mieszkańców poszczególnych miast i gmin wchodzących w skład Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego. W celu dostosowania treści ankiet do grup docelowych zostały one podzielone na dwa odrębne formularze:

  • dla uczniów szkół podstawowych (klasy 4-8) i ponadpodstawowych (wszystkie klasy),
  • dla rodziców uczniów wszystkich klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o przekazanie poprzez dziennik elektroniczny informacji do rodziców i uczniów według poniższej instrukcji:

  • Wysłanie wiadomości do rodziców uczniów zgodnie z treścią zapisaną w pliku o nazwie „Zaproszenie do wypełnienia ankiety – rodzice”.
  • Wysłanie wiadomości do uczniów szkół podstawowych (tylko klas od 4 do 8) i ponadpodstawowych (wszystkich klas) zgodnie z treścią zapisaną w pliku o nazwie „Zaproszenie do wypełnienia ankiety – uczniowie”.

W treści każdej z wiadomości załączony jest link przekierowujący bezpośrednio do ankiety dedykowanej danej grupie odbiorców. Z tego powodu prosimy o skrupulatne podejście do odpowiedniego przypisania treści wiadomości do odbiorców.
Ankieta odbywa się w ramach opracowania Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego 2030 (z perspektywą 2040).
Badanie realizowane jest na zlecenie Stowarzyszenia Łódzki Obszar Metropolitalny przez konsorcjum firm: Zespół Doradców Gospodarczych TOR Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie oraz A2P2 architecture & planning Monika Arczyńska z siedzibą w Gdańsku, w partnerstwie z Instytutem Badawczym IPC Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu.

Załączniki do maila: