Warszawa da się lubić!

Post Image

 

5 października 2022 roku uczniowie klas technikum: 1 IŻ, 2 A i 2 IŻ udali się wraz  z opiekunami: Panią Żanetą Wojciechowską, Panią Joanną Kaźmierczak- Błocisz oraz Panią Ewą Piszczyńską na wycieczkę do Warszawy.

Pierwszym przystankiem naszej wycieczki był Zamek Królewski na Starym Mieście, w którym zobaczyliśmy reprezentacyjne Apartamenty Królewskie oraz podziwialiśmy wybitne dzieła najznakomitszych malarzy, m.in.: Bernardo Bellotto. Następnie za sprawą wizyty w unikalnym miejscu, jakim jest Muzeum Życia w PRL, przenieśliśmy się do czasów 1952- 1989, co niewątpliwie uświadomiło nam jak wiele zmieniło się na przestrzeni kilku dekad. Mogliśmy sprawdzić ile osób zmieści Fiat 126p, poznać absurdy życia w PRL oraz skosztować tradycyjnej oranżady.

Na koniec naszej podróży udaliśmy się do Łazienek Królewskich i do parku trampolin „Grawitacja”. Wycieczka była idealną okazją do wspólnego spędzania wolnego czasu, wspaniałej przygody, integracji oraz aktywnego wypoczynku. Nie możemy doczekać się kolejnych wyjazdów!

Żaneta Wojciechowska