LOGISTYCY Z WIZYTĄ W RABEN

Post Image

 

14 listopada 2023 roku uczniowie klasy I Technikum Logistycznego odbyli wycieczkę do firmy Raben, zlokalizowanej w Smolicach koło Strykowa. Spotkanie miało związek z Tygodniem Przedsiębiorczości organizowanym w naszej szkole.

Podczas wycieczki logistycy zostali zapoznani ze specyfiką działalności przedsiębiorstwa, które blisko 90 lat oferuje kompleksowe usługi na rynku logistycznym. Pierwsza część spotkania, utrzymana w charakterze prelekcji, była poświęcona zagadnieniom związanym z jakością i pracą działu transportu. W dalszej części praktycznej spotkania uczniowie poznali magazyn logistyki kontraktowej, którego kierownik zaprezentował szereg operacji prowadzonych na powierzchni magazynowej, począwszy od wyładunku i dekonsolidacji, następnie kompletacji, zabezpieczaniu przesyłki oraz przygotowanie do dystrybucji.

Jednak największe emocje uczniów wzbudził autonomiczny, czyli samojezdny wózek widłowy. Jest on jednym z najnowszych rozwiązań w automatyzacji transportu wewnętrznego towarów, a firma Raben jako jedna z nielicznych w okolicy posiada taki właśnie sprzęt.

Uczniowie mogli również zobaczyć proces copakingu, czyli usług dodatkowych świadczonych przez firmę na rzecz swoich klientów (etykietowanie, foliowanie oraz przygotowywanie zestawów promocyjnych).