,,Spotkanie z czworonożnym funkcjonariuszem policji"

Post Image

17 listopada naszą szkołę odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu wraz czworonożnym partnerem owczarkiem belgijskim ,,Aiszą"– psem policyjnym wyszkolonym do wyszukiwania narkotyków. Funkcjonariusze w ramach działań ukierunkowanych na walkę z przejawami demoralizacji oraz zapewnienie bezpieczeństwa młodzieży, opowiedzieli o pracy psów policyjnych i ich przewodników (m. in. jak wygląda szkolenie psów, czas pracy oraz jakie psy są najczęściej wybierane na ,,funkcjonariuszy"). Opiekun psa przeprowadził krótki pokaz związany z posłuszeństwem i wykonywaniem komend przez czworonoga. Policjanci z wydziału profilaktyki KPP opowiedzieli o szkodliwości zażywania środków psychoaktywnych oraz konsekwencjach zakupu wyrobów tytoniowych i alkoholu przez osoby nieletnie. Młodzież uczestniczyła w pokazie wyszukiwania niedozwolonych środków psychoaktywnych. Zajęcia przeciągnęły się długo poza normalne ramy wykładowe – każdy chciał pogłaskać, przytulić się lub zrobić sobie zdjęcie  z czworonogiem. Wszyscy uczestnicy spotkania będą długo pamiętać tę nietypową wizytę. Serdecznie dziękujemy naszym Gościom.