Prawo celne

Post Image

Zasady i procedery związane z międzynarodowym obrotem towarami zmieniają się nieustannie się zmieniają. Transport i prawo celne to dwa kluczowe aspekty w dziedzinie handlu międzynarodowego, zwłaszcza dla logistyków i spedytorów. Podczas przewozu towarów poza granice Polski, efektywne planowanie i zarządzanie przewozem jest równie ważne co przepisy i regulacje celne. Brak właściwej wiedzy może prowadzić do kosztownych błędów, rosnących opłat celnych oraz problemów z dokumentacją. W naszej szkole z okazji Tygodnia Przedsiębiorczości zorganizowane zostało spotkanie dla uczniów klas logistycznych z Panem Piotrem Stachowiakiem z Izby Administracji Skarbowej w Łodzi. Młodzież podczas zajęć w formie wykładu i debaty poznała czym jest cło oraz jaki jest cel polityki celnej. Ponadto uczniowie zapoznani zostali z Unijnym Kodeksem Celnym, przepisami ustawy „Prawo Celne”, długiem celnym oraz należnościami celnymi dotyczącymi przewozu towarów. Uczestnicy spotkania aktywnie brali udział w zajęciach, zadając pytania prowadzącemu.