Olimpiada Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych

Post Image

28 listopada br. uczniowie z klas: 4 TA, 4 TIŻ, 4 TL, 3 TL oraz 3 LO przystąpili do szkolnego etapu olimpiady ,,Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Klasy, które wzięły udział w olimpiadzie, odbyły wstępnie ,,Lekcje z ZUS”, czyli spotkania z przedstawicielem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dotyczących funkcjonowania instytucji oraz zagadnień związanych z ubezpieczeniami. W etapie szkolnym uczniowie musieli uzupełnić test wiedzy, składający się z 20 pytań jednokrotnego wyboru, których  tematyka dotyczyła przede wszystkim zagadnień zasiłków zdrowotnych i opiekuńczych, wieku emerytalnego w Polsce oraz zagadnień związanych z rentą wypadkową.
Komitet szkolny wyłonił trzech najlepszych uczniów, którzy stworzą olimpijski zespół:
1. Piotr Kałuża klasa 3 TL
2. Damian Tadeusiak klasa 3 TL
3. Bartosz Witkowski klasa 4 TI

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie znajdą się w jednym z 20 zespołów, które  zakwalifikują się do etapu wojewódzkiego konkursu. Trzymamy kciuki!