„Upolujmy swoją książkę!”

Post Image

 

„Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem,
a puste serca wzruszeniem; miłości dodaje skrzydeł, a trudowi ujmuje ciężaru;
w martwotę domu wprowadza życie, a życiu nadaje sens…”


Kornel Makuszyński

„Upolujmy swoją książkę!”

Z wielką radością informujemy, że nasza szkoła została przyjęta do tegorocznego projektu ,,Upoluj swoją książkę”, realizowanego w ramach ogólnopolskiej akcji „Czytaj PL!”. Bardzo się cieszymy, że będziemy tą drogą promować czytelnictwo wśród młodzieży.

W ramach akcji, która rozpocznie się 2 listopada i potrwa do 30 listopada, zostaną rozwieszone plakaty, z których można zeskanować kod QR. Przez cały ten czas uczniowie będą mogli czytać i słuchać za darmo książkowe bestsellery w formie audiobooków i e-booków.

Akcja jest organizowana z inicjatywy Instytutu Książki wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym oraz platformą Woblink.com, które od ośmiu lat realizują ogólnopolską kampanię promującą czytelnictwo. Oprócz wykorzystania nowych technologii w promocji czytelnictwa akcja ma na celu popularyzację różnych form książki elektronicznej (e-booki, audiobooki), kreowanie mody na czytanie wśród młodzieży przez wykorzystanie narzędzi, kanałów komunikacji i języka bliskiego nastolatkom oraz ukazanie czytelnictwa jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu.

Zachęcamy do śledzenia strony www.akcja.czytaj.pl, na której na bieżąco można pozyskiwać informacje o konkursach dla uczniów i nowościach w projekcie.

Mamy wielką nadzieję, że akcja ,,Upoluj swoją książkę”
będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli
(którzy oczywiście też mogą wziąć w niej udział!)

Ewa Wiśniewska- Lenart, Anna Pieczykolan