Wojewódzka Olimpiada wiedzy o HIV/AIDS

1 grudnia 2022 r. pięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w finale wojewódzkiej olimpiady wiedzy o HIV/AIDS. Do grupy tej należeli: Dominika Kuciel (2 LO), Dominika Głowacka (2 LO), Wiktoria Urbańska (3 LO), Julia Gajda (3 LO) oraz Kacper Skudlarski (2 TA).

Głównym celem przedsięwzięcia było spopularyzowanie wiedzy na temat HIV/AIDS oraz innych chorób zakaźnych, m.in.: wirusowego zapalenia wątroby typu B i C. Przy okazji zmagań konkursowych młodzież dowiedziała się jak ważne są: promowanie zdrowego stylu życia wolnego od zachowań ryzykownych, wykształcenie odpowiedzialności za zdrowie własne i najbliższych oraz kształtowanie postaw akceptacji i tolerancji wobec nosicieli wirusa HIV i chorych na AIDS.

Emilia Gołek