Warsztaty zawodowe dla klas gastronomicznych w Hotelu 500 w Strykowie

22 listopada 2022 r. uczniowie klas gastronomicznych mieli możliwość wzięcia udziału w interesujących warsztatach zorganizowanych w strykowskim Hotelu 500. Tematem spotkań był: wypiek maślanych ciasteczek (pod fachowym okiem szefa hotelowej kuchni), szkolenie baristyczne (zakończone uzyskaniem certyfikatu) oraz prace w dziale służby pięter polegające na ścieleniu łóżek.

Szkolenie baristyczne prowadzone było przez pana Tomasza Leżańskiego - przedstawiciela firmy J.J.Darboven Poland. Kurs koncentrował się na tematyce pochodzenia, produkcji, palenia i parzenia kawy. Uczniowie zdobyli umiejętność przygotowywania podstawowych napojów na bazie espresso. Młodzież odbywała   również szkolenie z zakresu: poszukiwania pracy, przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej oraz  skutecznego pisania CV. Ten segment przeprowadzony był przez dyrektora hotelu pana Karola Sapiejewskiego.

Był to niezwykle owocny czas czas dla uczniów. W miłej atmosferze uzyskali nieocenioną pomoc teoretyczną i praktyczną dotyczącą branży hotelarskiej.

Pragniemy serdecznie podziękować Dyrekcji i Pracownikom Hotelu 500 ;-)

Ewa Piszczyńska