Wigilia szkolna

Post Image

 

„To właśnie tego wieczoru, od bardzo wielu już wieków,
pod dachem tkliwej kolędy, Bóg się rodzi w człowieku...”
Emilia Waśniowska


W przedświąteczny czwartek 22 grudnia 2022 roku zgodnie z coroczną tradycją odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne społeczności uczniowskiej, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. W części oficjalnej akademii Pani Dyrektor Beata Jachurska złożyła wszystkim obecnym życzenia spokojnych i rodzinnych świąt, jednocześnie pragnąc aby chwile spędzone przy wigilijnym stole były dla każdego czasem wolnym od trosk i problemów codzienności, a Nowy 2023 Rok by przyniósł radość i spełnienie wyczekiwanych marzeń.
W części artystycznej młodzież klas II TIŻ i II TA, pod kierunkiem wychowawców: Pani Katarzyny Biernackiej i Pani Joanny Kaźmierczak- Błocisz, przygotowała krótki montaż słowno - muzyczny, podczas którego przypomniała historię betlejemskiego cudu. Wigilijną uroczystość uświetnił występ chóru, który przepięknie wykonał kolędy i pastorałki.

W zakończeniu uroczystości, tuż po występach artystycznych, przedstawiciele Rady  Samorządu Uczniowskiego, wcielając się w „rolę św. Mikołajów”, złożyli na ręce Dyrekcji świąteczne podarunki, tym samym życząc wielu radosnych chwil, zdrowia i wszelkiej pomyślności, Jak nakazuje tradycja w tym świątecznym dniu, pełnym radości i wzruszeń, tuż po zakończeniu uroczystości wszyscy zebrani udali się na klasowe wigilie, podczas których przy śpiewie kolęd dzielili się opłatkiem, składając sobie nawzajem życzenia; nie zabrakło tradycyjnych potraw a przede wszystkich świątecznych prezentów. 

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia,
które
niosą ze sobą tak wiele radości oraz refleksji dotyczących
minionego okresu i planów na nadchodzący Nowy Rok,
życzymy
wielu głębokich przeżyć, wewnętrznego spokoju i wytrwałości,
dających siłę do realizacji marzeń, którymi warto się dzielić
i nadziei, bez której nie da się żyć...

Anna Pieczykolan