Niezwykła niespodzianka od TME

Post Image

 

4 stycznia 2022 roku odbyło się spotkanie z przedstawicielami firmy TME, podczas którego zostały określone zasady współpracy. Zgodnie z umową nasi uczniowie będę mogli odbywać praktyki zawodowe w firmie, a także uczestniczyć w ciekawych spotkaniach z jej doświadczonymi pracownikami, dzięki czemu poszerzą swoją wiedzę praktyczną. Ponadto będą organizowane wycieczki zawodowe, które staną się dla młodzieży wyjątkowym uzupełnieniem ich wiedzy teoretycznej.

Firma obejmując patronat nad klasami logistycznymi, zaprojektuje również salę logistyczną, która będzie nosiła nazwę TME.

W najbliższym czasie będziemy informować o dalszej współpracy.

Zarys historii firmy TME...
Firma powstała w 1990 roku w Łodzi. Pierwszy sklep znajdował się przy ulicy Sienkiewicza (początkowo był to sklep z elementami elektronicznymi wykorzystywanymi do serwisu i drobnej produkcji). W kolejnych latach wraz z rozwojem polskiej gospodarki oraz gospodarek innych krajów Europy Środkowej i Wschodniej firma TME postanowiła poszerzyć swoją działalność, dlatego stworzyła swój pierwszy katalog, gdzie rozpoczęła sprzedaż wysyłkową komponentów. W 1997 roku wybudowano obecną siedzibę przedsiębiorstwa, czyli centrum logistyczne z magazynem, który od tamtego czasu powiększył się kilkakrotnie. Obecnie firma TME jest jednym z największych globalnych dystrybutorów komponentów elektronicznych, elektrotechnicznych, wyposażenia warsztatowego oraz automatyki przemysłowej. Przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 1100 osób w centrali w Łodzi i w spółkach zależnych w innych krajach: Chinach, Czechach, Słowacji, Niemczech, Rumunii, Hiszpanii, Holandii, USA, Włoszech, Wielkiej Brytanii i na Węgrzech. W 2021 roku uruchomiono zautomatyzowane w 60% Centrum Logistyczne Rzgów. Dzięki naszej współpracy uczniowie (oprócz praktyk) będą mieli możliwość pracować w międzynarodowej firmie a co za tym idzie poszerzać swoje umiejętności, gdyż firma TME jest otwarta na kreatywnych ludzi.

Dziękujemy firmie TME za stworzenie możliwości, jakie może nieść współpraca
z Państwa firmą dla naszych uczniów

Karolina Adamczyk