Budka „wędrującej książki” – dzielmy się przyjemnością czytania!

„Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni...”
chińskie przysłowie

Zapoczątkowana w czerwcu bieżącego roku akcja czytelnicza pn. „Budki wędrującej książki w Gminie Stryków” cieszy się niesłabnącą sympatią mieszkańców Gminy; budki są pełne interesujących pozycji książkowych, które zgodnie z zamysłem akcji, wędrują także wśród mieszkańców Bratoszewic. Zapraszamy naszą szkolną społeczność (uczniów i pracowników) do zapoznania się z zawartością bratoszewickiej budki „wędrującej książki”, usytuowanej w pobliżu przystanku komunikacji gminnej.

Założenie realizowanej akcji czytelniczej polega na pozostawianiu w zainstalowanych na terenie Gminy Stryków budkach przeczytanych i odstawionych już na domowe półki książek aby kolejne osoby również mogły je przeczytać i przekazać następnym czytelnikom.

Zachęcamy do wspólnego czytania i dalszego przekazywania swoich domowych lektur, dzięki czemu książki otrzymają drugie życie i będą sprawiać radość wielu osobom.

Ewa Wiśniewska- Lenart