„Poloneza czas zacząć!”

„Wszystko ma swój czas. I każde dzieło ma swój czas pod niebem.
Jest czas śmiechu (...) i czas tańca...”.
Kohelet

7 stycznia 2023 roku w sali bankietowej „Willa Impresja” w Głownie odbył się długo wyczekiwany bal studniówkowy tegorocznych klas maturalnych Zespołu Szkół Nr 1 w Bratoszewicach. Ten wyjątkowy wieczór swoją obecnością uświetnili: Pani Dyrektor Beata Jachurska, Pani Wicedyrektor Elżbieta Czesny, Pani Kierownik Szkolenia Praktycznego - Ewa Piszczyńska, zaproszeni goście - Pan Witold Kosmowski- Burmistrz Strykowa, Pani Tamara Barańska- Kiemaczyńska - Zastępca Burmistrza Strykowa, ks. Mateusz Cieplucha- Proboszcz Parafii w Bratoszewicach, wychowawcy, szanowne grono pedagogiczne, rodzice i oczywiście uczniowie trzech klas IV Technikum, reprezentujących kierunki: technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik mechatronik, technik logistyk oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 19.00 i zgodnie ze zwyczajem, otwarcia uroczystości dokonała Pani Dyrektor, która wznosząc toast symboliczną lampką szampana, życzyła młodzieży niezapomnianej zabawy i wysokich wyników na egzaminie dojrzałości. Konferansjerzy uroczystości złożyli podziękowania Pani Dyrektor za stworzenie warunków do owocnej pracy i umożliwienie przeżycia tego jakże wyjątkowego wieczoru; serdeczne podziękowania za nieustający trud pracy zostały także złożone wszystkim obecnym nauczycielom, przede wszystkim wychowawcom. Wyrazem ogromnej wdzięczności za trud wychowania, za cierpliwość i wyrozumiałość były bukiety kwiatów złożone na ręce Pani Dyrektor, wychowawców oraz rodziców. Część oficjalną zakończył tradycyjny polonez, przygotowany przez nauczyciela wychowania fizycznego – p. Joannę Lisowską.

Zabawa, jak nakazuje tradycja, zakończyła się o świcie... Teraz przed maturzystami odliczanie symbolicznych stu dni do egzaminu dojrzałości…

„Niech żyje bal!
Bo to życie to bal jest nad bale!
Niech żyje bal!
Drugi raz nie zaproszą nas wcale!
Orkiestra gra!
Jeszcze tańczą i drzwi są otwarte!
Dzień warty dnia!
A to życie zachodu jest warte!...”

red. Anna Pieczykolan

zdj. Katarzyna Biernacka