Zwolnieni z teorii – FAS problem w społeczeństwie

Post Image

 

23 stycznia 2023 r. uczniowie biorący udział w projekcie „Zwolnieni z teorii”, udali się na spotkanie z przedstawicielami fundacji „Dom w Łodzi”. Uczniowie klasy II Technikum Logistycznego: Oliwia Pilaszewska, Julia Zdziarska, Karolina Florczak, Karolina Łyjak oraz Dawid Andrysiak wybrali bardzo trudny temat FAS, który jest wielkim problemem w społeczeństwie.

Nasza wizyta w fundacji wynikła z faktu, że fundacja „Dom w Łodzi” od kilku lat prowadzi kampanię reklamową, która ma na celu uświadamianie społeczeństwa w kwestii problemu nadużywania alkoholu przez kobiety w okresie ciąży. Warto nadmienić, iż problem alkoholizmu jest zjawiskiem o wiele szerszym.

Dziękujemy serdecznie Pani Marcie i Panu Damianowi za wspaniałe spotkanie,  które zaowocowało głębszym zapoznaniem naszej młodzieży z tym problemem. Dziękujemy również Pani Prezes fundacji - Jolancie Bobińskiej - za zainteresowanie się poczynaniami naszych uczniów, którzy dostrzegli, że problem FAS jest wyjątkowo poważnym i jakże aktualnym problemem, o którego istnieniu wciąż tak mało osób wie.

Karolina Adamczyk