Z wizytą na Uniwersytecie Łódzkim

14 marca klasy 2 i 3, kształcące się na profilu Technik Informatyk, uczestniczyły w warsztatach ,,Wstęp do tworzenia gier komputerowych" zorganizowanych przez Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Na początku spotkania została przybliżona specyfika wydziału oraz kierunki kształcenia.

Po krótkim wstępie, wykładowca akademicki- dr Piotr Czerwonka rozpoczął prelekcję na temat rodzajów narzędzi wykorzystywanych podczas procesu powstawania gier komputerowych (nie wszystkie gry to wysokobudżetowe produkcje, a mechanizmy pojawiające się w grach są często wykorzystywane w zupełnie nie rozrywkowych zastosowaniach). W trakcie warsztatów uczestnicy dowiedzieli się o tym, jakie umiejętności są niezbędne, by móc brać czynny udział w zespole pracującym nad tego typu produktami (zarządzanie zespołem, zakres działań programistów, animatorów, grafików czy testerów). Młodzież uczestnicząca w tworzeniu gry przy pomocy środowiska Unity, miała za zadanie stworzyć obiekt na darmowej platformie blender.org. W części końcowej warsztatów uczniowie zapoznali się z grą, zaprojektowaną w środowisku Unity, a także poznali rodzaje platform szkoleniowych poświęconych projektowaniu gier. Wycieczka zawodowa w ocenie uczniów była bardzo interesująca.