Olimpiada młodych producentów rolnych

Paweł Napieralski jest uczniem klasy 2 Technikum Agrotronicznego, jednak tak młody wiek nie przeszkodził mu w osiągnięciu ogromnego sukcesu. Po wcześniejszych eliminacjach na etapie wojewódzkim nasz uczeń awansował do finału ogólnopolskiego, który odbył się 17 marca 2023 roku podczas targów Agrotech w Kielcach. Była to już 40. edycja tej olimpiady, objęta honorowym patronatem prezydenta RP – Andrzeja Dudy.

W finale wzięło udział blisko stu uczestników z całego kraju. Paweł swoją wiedzą zdeklasował nie tylko innych uczniów w podobnym wieku, ale również i studentów oraz absolwentów uczelni wyższych a także doświadczonych rolników z wieloletnim stażem. Ostatecznie uplasował się w połowie stawki z niewielką stratą do czołówki uczestników, co dla tak młodego człowieka jest niewątpliwie wielkim sukcesem, a dla nas i dla naszej szkoły powodem do dumy.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce!

Łukasz Sobczyk