Rajd Szlakiem Powstania Styczniowego - Dobra 2024

W sobotę 24 lutego br. uczniowie klas 1, 2 i 3 LO wzięli udział w 61. Rajdzie Szlakiem Powstania Styczniowego 1863 roku, zorganizowanym przez Odział Łódzki PTTK im. Jana Czeraszkiewicza. Rajd przeprowadzony został na kilku szlakach, z których drużyna naszych uczniów wybrała 18. kilometrową trasę wiodącą ze Smardzewa przez Glinnik Las z przystankiem na starym cmentarzu ewangelickim. Następnie szlak prowadził do OSP w Dobrej, gdzie w czasie godzinnej przerwy w marszu odbył się konkurs o powstaniu styczniowym. Po krótkiej uroczystości pod Pomnikiem Powstańców 1863 rajd ruszył przez miejscowość Klęk do Lasu Łagiewnickiego pod przewodnictwem pracowników Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich.  Uroczyste zakończenie imprezy miało miejsce przy zabytkowych drewnianych kapliczkach św. Rocha i św. Sebastiana oraz św. Antoniego w Łagiewnikach.

Adrian Tomes