Wykorzystywanie dronów w zwalczaniu terroryzmu

We wtorek, 6 marca, uczniowie klas: 1 LOa, 3 LO oraz 4 LO spotkali się z przedstawicielem Akademii Nauk Stosowanych Stefana Batorego w Skierniewicach - dr Alojzym Pilichem na wykładzie pt. ,,Wykorzystywanie dronów w zwalczaniu terroryzmu”. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się czym jest terroryzm i jak dużym jest obecnie zagrożeniem na świecie. Nasz Gość zaprezentował uczniom drona – jego budowę, zadania i funkcje. Ponadto przedstawił różne typy samolotów, które dokonują rozpoznania powietrznego w wojsku. Opowiedział historię bezzałogowych statków powietrznych oraz w jaki sposób są obecnie one wykorzystywane w walce z terrorzymem. Na koniec spotkania uczniowie obejrzeli film prezentujący atak samolotu JASSM, atak drona oraz atak przeprowadzony przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży.