Obchody 161. rocznicy Bitwy pod Dobrą

W niedzielę, 25 lutego br., w Dobrej odbyły się uroczystości patriotyczne związane z obchodami 161. rocznicy wydarzeń Powstania Styczniowego, które miały miejsce na terenie naszej gminy. Bitwa pod Dobrą, stoczona 24 lutego 1863 r., to jedna z najbardziej tragicznych kart w historii walki narodu polskiego o wolność. Podczas obchodów szkołę reprezentowała Pani Dyrektor Beata Jachurska, Pan Andrzej Pożarlik oraz kadeci klas mundurowych.

Uroczyste obchody rozpoczęły Msze Święte w Kościele Rzymskokatolickim oraz w Kościele Starokatolickim Mariawitów w Dobrej. Po nabożeństwach poczty sztandarowe i delegacje młodzieży z klasy mundurowej naszej szkoły przeszły na cmentarz, gdzie przy Bratniej Mogile został przybliżony rys historyczny, odczytano przemówienia oraz złożono kwiaty.

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz i instytucji państwowych, wojewódzkich, powiatowych, gminnych i Miasta Łodzi, przedstawiciele wojska, Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ w Łodzi oraz sołectw, straży pożarnej, policji, szkół i mieszkańców. Były obecne liczne poczty sztandarowe i delegacje szkół, straży pożarnej, policji oraz sołectw, pozostałych instytucji i mieszkańców Gminy Stryków.