Udział w przysiędze wojskowej

11 lutego br. uczniowie klas mundurowych naszej szkoły wraz z Panią Dyrektor Beatą Jachurską wzięli udział w uroczystej przysiędze na sztandar 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej dwudziestusześciu żołnierzy, uczestniczący w szkoleniu "Ferie z WOT".

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, wojskowi, kombatanci, kapelani wojskowi, rodziny żołnierzy, mieszkańcy gminy Stryków, dowódca 9. ŁBOT cz. p.o. ppłk. Marcin Markiewicz oraz władze lokalne- Burmistrz Strykowa- Pan Witold Kosmowski wraz z Zastępcą- PaniąTamarą Barańską - Kiemaczyńską oraz Sekretarz Gminy- Panią Anetą Jędrzejczak. Po uroczystości, zakończonej defiladą wojskową, uczestnicy wydarzenia, mieli okazje obejrzeć pokaz sprzętu wojskowego i spróbować wojskowej grochówki, którą serwowali żołnierze.