,,Senioralne zajęcia wojskowe"

W naszej szkole 1 grudnia zostały zorganizowane „Senioralne zajęcia wojskowe”, podczas których odbyły się szkolenia, m.in.: z podstaw posługiwania się bronią, strzelania, samoobrony, łączności czy udzielania pierwszej pomocy. Seniorzy dowiedzieli się o tym, jak stosować samoobronę, jak być bezpiecznym i świadomym zagrożeń. Przeszli oni ćwiczenia z radzenia sobie w trudnych sytuacjach, np. na torze przeszkód z wykorzystaniem specjalnych gogli. Nasi goście mieli również możliwość zbadania ciśnienia i saturacji. Uzupełnieniem dobrze wykorzystanego czasu była mała rozrywka w postaci andrzejkowych wróżb oraz spożycie grochówki przygotowanej przez uczniów klas gastronomicznych pod opieką Kierownik szkolenia praktycznego- Pani Ewy Pszczyńskiej.