WOJEWÓDZKI KONKURS LOGISTYCZNO - JĘZYKOWY

„Dziś, bardziej niż kiedykolwiek, nauka wydaje się kluczem do przetrwania.
Zarówno dla naszej planety, jak i nas samych jako narodu
oraz naszego dobrobytu i bezpieczeństwa.
Nadszedł czas, byśmy znowu naukę zaczęli traktować
jako jedną z najważniejszych dziedzin życia...”

Barack Obama

WOJEWÓDZKI KONKURS LOGISTYCZNO - JĘZYKOWY

Wojewódzki Konkurs Logistyczno – Językowy, pod patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz uczniów szkół branżowych I i II stopnia, został zorganizowany przez nauczycieli Zespołu Szkół Nr 1 w Bratoszewicach.

Konkurs składał się z dwóch etapów:
Etap I: odbył się 24 stycznia 2024 roku; do rywalizacji stanęło 67 uczestników z całego województwa łódzkiego; uczniowie zmierzyli się z zadaniami z zakresu magazynowania, transportu, przygotowywania dokumentacji logistycznej, wykorzystując nie tylko wiedzę z zakresu logistyki, ale również z dziedziny języka angielskiego. Do etapu II zakwalifikowała się najlepsza dziesiątka.

Etap II (finał): odbył się 13 marca 2024 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Bratoszewicach.  O godzinie 10.00 uczestnicy przystąpili do rozwiązania testu w języku angielskim, który dla wielu okazał się nie lada wyzwaniem. Następnie uczniowie mieli okazję wysłuchać wykładu dr Radosława Gajewskiego- wykładowcy WSB w Łodzi.

Tytuł laureata otrzymali:
I miejsce: Gabriela Prusinowska, Zespół Szkół Nr 1 im. B. Chłopskich w Bratoszewicach
II miejsce: Julia Zielińska, Zespół Szkół nr 3 im. W. Grabskiego w Kutnie
III miejsce: Oliwier Pietrzak, Zespół Szkół nr 3 im. W. Grabskiego w Kutnie

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku
do wzięcia udziału w II edycji konkursu!

Żaneta Wojciechowska