Finał X Międzyszkolnego Konkursu „Wiem co jem” pod patronatem Burmistrza Strykowa

22 marca 2024 r. odbył się finał X Międzyszkolnego Konkursu „Wiem co jem” pod patronatem Burmistrza Strykowa- Pana Witolda Kosmowskiego. Odbył się on w kategorii testu wiadomości i został skierowany do uczniów klas VI- VIII szkół podstawowych. Główny cel konkursu stanowi promocja zdrowia, czyli propagowanie i pogłębianie wiedzy o zdrowym odżywianiu, rozwijanie zainteresowań uczniów tematyką żywienia, a także upowszechnienie wzorców racjonalnego odżywiania.

W finale X- jubileuszowej edycji konkursu wzięło udział dwudziestu sześciu uczniów z następujących szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa Nr 1 i Nr 2 w Strykowie, Szkoła Podstawowa Nr 2 i Nr 3 w Głownie, Szkoła Podstawowa w Niesułkowie, Szkoła Podstawowa w Koźlu, Szkoła Podstawowa w Bratoszewicach, Szkoła Podstawowa w Dmosinie, oraz Szkoła Podstawowa w Lubiankowie.

Konkurs polegał na rozwiązaniu testu składającego się z trzydziestu pytań jednokrotnego wyboru. Należy nadmienić, że nie obyło się bez dogrywki, ponieważ nasi uczestnicy wykazali się wysokim poziomem wiedzy z zakresu zdrowego odżywiania.

W gronie laureatów znaleźli się:
I miejsce: Barbara Mikołajczyk SP Nr 1 w Strykowie,
II miejsce: Aleksandra Dach SP w Lubiankowie,
III miejsce: Martyna Wierzbicka SP Nr 2 w Strykowie,
Wyróżnienie: Piotr Mabiki SP Nr 3 w Głownie.

Finałem konkursowych zmagań było oficjalne wręczenie dyplomów i nagród naszym wspaniałym zwycięzcom. Pani Dyrektor Beata Jachurska podziękowała uczestnikom konkursu za wzięcie udziału w tak trudnych zmaganiach a co za tym idzie pogratulowała poziomu wiedzy. Ponadto Pani Dyrektor podziękowała również opiekunom finalistów - nauczycielom przygotowującym młodzież pod względem merytorycznym.

Z uwagi na to, że była to jubileuszowa edycja konkursu, dlatego została przedstawiona prezentacja zawierająca wspomnienia ze wszystkich dotychczasowych edycji. Ponadto oprócz zdrowego słodkiego poczęstunku dla uczestników i opiekunów był podany wytrawny tort sporządzony z chleba graham, past twarogowych i jajecznych oraz warzyw i barwnych kwiatów jadalnych. Warto dodać, że wśród opiekunów konkursu znalazły się również osoby, które są z nami od pierwszej edycji, a którym pragniemy złożyć specjalne podziękowania: p. Elżbiecie Foks- SP Bratoszewice, p. Edycie Leszczyńskiej- SP Niesułków, p. Marzannie Nowickiej SP Koźle, p. Izabeli Będor SP Nr 2 w Głownie i SP w Dmosinie oraz p. Renacie Walczak SP Nr 2 Stryków.

Wszystkim Uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie oraz gratulujemy
ogromnej wiedzy z zakresu zdrowego odżywiania.
Jednocześnie chcielibyśmy serdecznie podziękować Finalistom za przygotowanie ciekawych plakatów, promujących zdrowe odżywianie, które są dla nas wyjątkową kartką urodzinową.

Prezentacja