,,Polibuda - to się uda"

25 marca br. nasi ,,maturzyści” wzięli udział w projekcie zorganizowanym przez Wydział Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej pt. ,,Polibuda - to się uda”. Do naszej szkoły zawitali Członkowie Koła Naukowego Zarządzania Zasobami Ludzkimi EXPERIENCE, wśród których znalazł się nasz absolwent- Norbert Kucharski (w poprzednim roku szkolnym ukończył Technikum Logistyczne)

Każda klasa maturalna: 4 LO, 5 pAŻ oraz 5pL wysłuchała wykładu dotyczącego oferty Politechniki, po którym odbyła się również pogadanka na temat tego, jakie przedmioty należy zdawać na egzaminie dojrzałości, jaki jest przelicznik punktów na danym kierunku oraz jak wygląda rekrutacja na studia. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali prelekcji, podczas której poznali wiele przydatnych dla przyszłych studentów informacji, m.in.: o zaliczeniach przedmiotów, zaletach przynależności do kół naukowych i organizacji studenckich. Ponadto młodzież poznała słowa używane w ,,slangu studenckim” oraz możliwe formy spędzania wolnego czasu, jakie są oferowane dla studentów przez uczelnie (m.in. juwenalia, fuksówka czy zatoka sportu). Na koniec każdego spotkania młodzież wzięła udział w konkursie wiedzy o Politechnice i oferowanych przez nią kierunkach.
Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, a młodzież chętnie włączyła się w dyskusję.