Podsumowanie Tygodnia Zdrowia

W dniach 9- 12 kwietnia w Naszej Szkole odbył się tydzień zdrowia. We wtorek, 9 kwietnia, podczas drzwi otwartych szkoły, szkolni sportowcy (Martyna Pietrasik 2 LOb – kolarstwo , Filip Olejniczak 2 LOa- piłka nożna, Bartłomiej Siek 4 LO – łyżwiarstwo) opowiedzieli o swoich osiągnięciach sportowych, często na szczeblu ogólnopolskim. W środę, 10 kwietnia, w klasach 1 LO odbyły się zajęcia profilaktyczne dotyczące profilaktyki czerniaka (nowotworu skóry), wykład ,,Warzywa to nie tylko jedzenie” przeprowadzony przez panią dr inż. Agnieszkę Stępowską z Akademii Nauk Stosowanych Stefana Batorego w Skierniewicach w klasach żywieniowych oraz wykład ,,Radzenie sobie ze stresem” poprowadzony przez panią Kingę Rucką z Uniwersytetu WSB Merito w Łodzi w klasach 4 technikum. W czwartek, klasy agrotroniczne brały udział w corocznym Pikniku Country organizowanym przez pana Łukasza Sobczka, podczas którego uczniowie mierzyli się z różnymi dyscyplinami, a klasy 1 technikum spotkały się ze szkolnym pedagogiem na zajęciach profilaktycznych dotyczących czerniaka. Odbył się również finał szkolnego konkursu ,,Olimpiada zdrowego żywienia”, który zorganizowany został przez panią Emilię Kasowską – Gabarę oraz pana Marcina Olczyka i obejmował uczniów wszystkich klas uczących się w ZS1.  W finale wzięło udział 13 uczniów a na podium znalazły się:

• 1 miejsce Katarzyna Rudnicka klasa 2 Ż
  • 2 miejsce dorota Jędrzejczak klasa 4 Ż
  • 3 miejsce Gabriel Jędrzejczak klasa 2 Ż oraz Anna Jędrzejczak klasa 1 LOb

Piątek natomiast był dniem podsumowania Tygodnia Zdrowia. Cała społeczność szkolna uczestniczyła w wykładzie pt. ,,Po co nam promocja zdrowia” przeprowadzonym przez panią dr Gabrielę Henrykowską. Z kolei uczniowie klas 3 i 4 agrotronicznych spotkali się z p. weterynarz Natalią Zawiszą na wykładzie dotyczącym chorób odzwierzęcych. Dniu towarzyszyło stoisko przygotowane przez pedagoga szkolnego wraz z uczniami z Samorządu Uczniowskiego na którym uczniowie mogli zobaczyć ile cukru znajduje się w przykładowych produktach spożywczych oraz poczęstować się jabłkami i bananami. W szkolnych murach gościły również panie z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Zgierzu. Przygotowały one stanowisko na którym uczniowie mogli skorzystać z badań smokerlyzerem, czyli urządzeniem do pomiaru zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Zainteresowane osoby  wykonywały zadania w specjalnych goglach symulujących stan po spożyciu alkoholu i narkotyków, czyli alkogoglach i narkogoglach oraz mogły zbadać swoje BMI za pomocą specjalnej wagi. Ponadto na stoisku znajdowały się różnorodne materiały informacyjno-edukacyjne związane z profilaktyką oraz promujące zdrowy styl życia.

Chciałabym serdecznie podziękować naszym wspaniałym Gościom  „Tygodnia Zdrowia”. Serdecznie dziękuję również wszystkim osobom zaangażowanym w Tydzień Zdrowia oraz naszej młodzieży, która z wielkim zainteresowaniem i pasją, uczestniczyła w zaproponowanych wydarzeniach