Szkoła promująca zdrowie

Plan pracy w zakresie promocji zdrowia na rok szkolny 2012/2013plik PDF

Plan pracy w zakresie promocji zdrowia na rok szkolny 2011/2012plik PDF

Plan pracy w zakresie promocji zdrowia na rok szkolny 2010/2011plik PDF

Zespół ds. Promocji zdrowia w roku szkolnym 2013/2014:

Aleksandra Twardowska,  Ewa Piszczyńska,  Kamila Kina, Dawid Dębski, Cezary Wójcik, Bartosz Grzelak, pielęgniarka szkolna, przedstawiciel samorządu uczniowskiego

Prezentacje multimedialne:
Szkoła promująca zdrowie;   Żywienie młodzieży w wieku szkolnym;  Anoreksja i bulimia

Prezentacja Flash, aby przejść do następnego slajdu używaj przycisków przewijania

Materiały do pobrania:

Ankieta dla rodziców i pracowników szkoły - plik pdf

Ankieta dla nauczycieli - plik pdf

Ankieta dla uczniów - plik pdf

Wyniki ankiety dla nauczycieli - plik pdf

Wyniki ankiety dla uczniów - plik pdf

Racjonalne żywienie - plik pdf

W roku szkolnym 2010/2011 nasza szkoła przystąpiła do programu „Szkoła Promująca Zdrowie”. Przez cały rok szkolny, w myśl hasła „Twoje zdrowie w twoich rękach”, podejmowaliśmy różnorodne działania promujące zdrowie, sprzyjające dobremu samopoczuciu fizycznemu i psychicznemu uczniów, nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły. Jesteśmy po okresie przygotowawczym i niebawem zostaniemy włączeni do Regionalnej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.

W tym roku szkolnym będziemy kontynuować działania związane z tym programem i prosimy o przyłączenie się do naszych akcji, o których będziemy państwa na bieżąco informować.

Szkolny Koordynator Programu SzPZ

Aleksandra Twardowska

Edukacja zdrowotna stanowi ważny element programu nauczania i wychowania naszej szkoły. Podejmujemy różnorodne działania promujące zdrowie, które sprzyjają dobremu samopoczuciu fizycznemu i psychicznemu uczniów, nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły. Dbamy o bliski kontakt ze środowiskiem rodzinnym i lokalnym ucznia.

Szkoła Promująca Zdrowie tworzy warunki i podejmuje działania, które sprzyjają:

Standardy „Szkoły Promującej Zdrowie”

Szkoła promująca Zdrowie dąży do osiągania celów i realizuje zadania określone w podstawach programowych kształcenia ogólnego i ponadto:

1. Pomaga członkom społeczności szkolnej zrozumieć i zaakceptować koncepcję szkoły promującej zdrowie
  2. Zarządza projektami promocji zdrowia w  sposób sprzyjający: uczestnictwu, partnerstwu i współdziałaniu społeczności szkolnej, w tym rodziców i społeczności lokalnej, skuteczności i długofalowości działań
  3.  Prowadzi edukację zdrowotną uczniów i pracowników oraz dąży do zwiększenia jej jakości i skuteczności
  4.  Tworzy klimat społeczny sprzyjający:
    • satysfakcji z nauki i pracy w szkole, osiąganiu sukcesów oraz wzmacnianiu poczucia własnej wartości u uczniów i pracowników,
    • zdrowiu i rozwojowi uczniów i pracowników,
    • uczestnictwu, partnerstwu i współdziałaniu członków społeczności szkolnej, rodziców i osób ze społeczności lokalnej.
  5.  Tworzy środowisko fizyczne sprzyjające zdrowiu, bezpieczeństwu i dobremu samopoczuciu uczniów i pracowników.

Przepisy z naszej kuchni

Światowy Dzień Wefetarianizmu