Projekty

Das Bild des Anderen

Projekt pod patronatem Instytutu Goethego prowadzony jest w naszej szkole od roku szkolnego 2006/2007.

 

Wymienialiśmy już korespondencję z młodzieżą z Włoch i Turcji. W tym roku przyszła kolej na Gimnazjum Gjunang Djunang w Bafoussam w Kamerunie. W projekcie uczestniczy 10 uczennic z naszej szkoły i 10  uczniów ze szkoły w Kamerunie.

 

W prowadzonej w języku niemieckim korespondencji opisujemy szkołę, zainteresowania oraz przyjaźnie. Przedstawiamy nasze środowisko, warunki klimatyczne, pogodę. Opisujmy problemy związane z ochroną środowiska i plany na przyszłość. Uczennice biorące udział w projekcie przygotowały prezentację na temat systemu szkolnictwa w Polsce oraz opisały zwyczaje związane z obchodami Świąt Bożego Narodzenia. Kolejne listy poświęcone będą rodzinie, zwyczajom panującym w polskich domach oraz problemom związanym z odmiennością różnych kultur. Uczennice załączyły do swoich e-maili linki  przekierowujące na stronę internetową You Tube, co umożliwi prezentację ich ulubionych zespołów muzycznych, a także kolęd i poloneza rozpoczynającego studniówkę. Listy pisane są zgodnie ze standardami opracowanymi dla dłuższej formy użytkowej egzaminu maturalnego na poziomie podstawowym.

 

 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia efektów  naszej pracy.

Wystarczy kliknąć na załączony poniżej link.

Pozdrawiamy serdecznie.

Bild-Leute

Bratoszewice

link 1

http://kamerunpolen.wordpress.com/die-ferien-sind-vorbei-also-los-an-die-arbeit/?preview=true&preview_id=136&preview_nonce=bea8517b90

link 2

http://briefaustausch.wordpress.com/

link 3
http://senay4.wordpress.com/about/