Liceum Ogólnokształcące - służby mundurowe

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE  - 3 letnie

Liceum Ogólnokształcące – służb mundurowych
Uczeń  w trakcie nauki zdobywa wiedzę i umiejętności z przedmiotów ogólnokształcących oraz rozwija zainteresowania związane ze służbami mundurowymi: zajęcia z samoobrony, ratownictwa oraz sztuk walki.  Kształcenie prowadzone jest w oparciu o programy autorskie do wyboru: edukacji wojskowej, policyjnej i strażackiej, zawierające elementy psychologii, prawa oraz zajęć praktycznych (terenowych).
Realizacja tych przedmiotów skutecznie przygotuje uczniów do testów wiedzy i umiejętności teoretycznych oraz praktycznych, przeprowadzanych w  postępowaniu rekrutacyjnym do Policji, Wojska czy Straży pożarnej.

Szkoła współpracuje m.in. z Komendami Policji , Wojewódzką Komendą Uzupełnień,  Jednostkami Straży Pożarnej i Wojska Polskiego oraz Wyższymi Uczelniami tj. Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych im. Generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu

Zdobyta wiedza pozwoli kontynuować naukę w szkołach: wojskowych, służb pożarniczych
i policyjnych oraz na uczelniach wyższych.

Przedmioty punktowane: język polski, j. obcy (do wyboru),  wychowanie fizyczne, edukacja dla bezpieczeństwa lub wos.

Proponowane przedmioty rozszerzone: język angielski, wos, informatyka geografia lub chemia.

galeria/16_17/0322.jpg

Obchody Podchorążego w Wyższej Szkole Wojsk Lądowych

galeria/16_17/0227.jpg

Zawody strzeleckie