Technik żywienia i usług gastronomicznych

TECHNIKUM ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH - 4 letnie

zawód: Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych

- planuje i wykonuje usługi gastronomiczne,
- sporządza i ekspediuje potrawy i napoje;
- planuje i ocenia żywienie;
- organizuje produkcję gastronomiczną;
- przechowuje żywność.

Przedmioty punktowane: język polski, j. obcy (do wyboru), biologia, chemia lub matematyka.

Proponowane przedmioty rozszerzone:  język angielski, biologia.

Uczeń przystępuje do egzaminów kwalifikacyjnych:
T.6. Sporządzanie potraw i napojów - pod koniec drugiego półrocza klasy III
T.15. Organizacja żywienia i usług gastronomicznych - pod koniec pierwszego półrocza klasy IV.

Po zdaniu obu kwalifikacji uczniowie otrzymują tytuł Technika Żywienia i Usług Gastronomicznych.

Kształcenie praktyczne: obejmuje zajęcia praktyczne realizowane w wyposażonych pracowniach techniki gastronomicznej oraz praktyki zawodowe (w klasie III – 160 godz.).
Praktyki zawodowe realizowane są m.in.:  w Hotelu 500 w Strykowie, Restauracji AGAT, Kompleks Nowa Gdynia,  Pensjonat Puchacz Spa w Niechorzu, Kompleks Dąbrówka w Jastrzębiu - Zdroju.

Absolwent znajdzie pracę w placówkach żywienia zbiorowego: barach, restauracjach, stołówkach. Może prowadzić własną firmę produkcyjną lub usługową

galeria/16_17/0470.jpggaleria/16_17/0268.jpg

Uczniowie podczas zajęć praktycznych