Wakacje za 2 miesięce
Dzisiaj jest 19.04.2024, imieniny Adolfa i Tymona

Program "Szkoła Promująca Zdrowie"

W roku szkolnym 2010/2011 nasza szkoła przystępuje do programu „Szkoła Promująca Zdrowie. Edukacja zdrowotna stanowi ważny element programu nauczania i wychowania naszej szkoły. Podejmujemy różnorodne działania promujące zdrowie, które sprzyjają dobremu samopoczuciu fizycznemu i psychicznemu uczniów, nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły. Dbamy o bliski kontakt ze środowiskiem rodzinnym i lokalnym ucznia.

Dnia 14.09.2010r decyzją Rady Pedagogicznej został powołany Zespół ds. Promocji Zdrowia, w skład którego wchodzą:

1.Twardowska Aleksandra- koordynator programu, nauczyciel przedmiotów zawodowych

2.Wyszomierska Jolanta- pedagog szkolny;

3.Piszczyńska Ewa- nauczyciel przedmiotów zawodowych w Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego

4.Borasik Joanna- nauczyciel wychowania fizycznego

5.Fornal Zofia- pielęgniarka szkolna

6.Przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego

Szkoła Promująca Zdrowie tworzy warunki i podejmuje działania, które sprzyjają:

- dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej,

- podejmowaniu przez jej członków działań na rzecz zdrowia

Standardy „Szkoły Promującej Zdrowie”

Szkoła promująca Zdrowie dąży do osiągania celów i realizuje zadania określone w podstawach programowych kształcenia ogólnego i ponadto:

1.Pomaga członkom społeczności szkolnej zrozumieć i zaakceptować koncepcję szkoły promującej zdrowie

2.Zarządza projektami promocji zdrowia w  sposób sprzyjający: uczestnictwu, partnerstwu i współdziałaniu społeczności szkolnej, w tym rodziców i społeczności lokalnej, skuteczności i długofalowości działań

3.Prowadzi edukację zdrowotną uczniów i pracowników oraz dąży do zwiększenia jej jakości i skuteczności

4.Tworzy klimat społeczny sprzyjający:

. satysfakcji z nauki i pracy w szkole, osiąganiu sukcesów oraz wzmacnianiu poczucia własnej wartości u uczniów i pracowników,

. zdrowiu i rozwojowi uczniów i pracowników,

. uczestnictwu, partnerstwu i współdziałaniu członków społeczności szkolnej, rodziców i osób ze społeczności lokalnej.

5.Tworzy środowisko fizyczne sprzyjające zdrowiu, bezpieczeństwu i dobremu samopoczuciu uczniów i pracowników.