Wakacje za 3 miesięce
Dzisiaj jest 29.03.2024, imieniny Wiktora i Eustachego

Dzień otwarty szkoły

Dnia 14 marca zorganizowaliśmy w naszej szkole „Dni Otwarte” połączone z promocją zdrowego odżywiania, gdyż staramy się o uzyskanie certyfikatu „Szkoły Promującej Zdrowie”. Całej imprezie przyświecało hasło „Zdrowie to sukces jakich mało więc przyłącz się Gimnazjalisto do nas śmiało!”.

Uczniowie z klas żywieniowych przygotowali stoiska z pokazami kulinarnymi, na których można było spróbować zdrowych potraw. Największym powodzeniem cieszyło się stoisko ze zdrowymi koktajlami owocowo – warzywnymi. Każdy uczeń mógł sprawdzić, czy grozi mu otyłość, obliczając swój wskaźnik BMI, a gimnazjaliści mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania biorąc udział w konkursie „Wiem co jem” (ogłoszenie wyników wkrótce!). Mamy nadzieję, że teraz wszyscy będą sięgać po zdrowe produkty żywnościowe w myśl powiedzenia „Twoje zdrowie w Twoich rękach”.

Początkiem uroczystego Dnia Otwartego było wręczenie nagród w konkursach zorganizowanych przez nauczycieli naszej szkoły. W konkursie  „Jak dbam o zdrowie” pierwsze miejsce zajęła klasa I RŻ, natomiast konkurs ostatkowy wygrała klasa  IV TŻ. Gościem Dnia Otwartego był znany satyryk, kompozytor i grafik Andrzej Janeczko członek kabaretu Trzeci Oddech Kaczuchy. Po rozdaniu nagród Andrzej Janeczko przedstawił swoje grafiki i krótko opowiedział o swojej twórczości kabaretowej i plastycznej. Mówił o tym co dała mu pasja, a czego nauczyła szkoła. Nie zabrakło też licznych kawałów i gagów wypowiedzianych przez artystę, a także utworów w jego wykonaniu. Uczniowie z klasy III AR zaprezentowali piosenki z repertuaru kabaretu 3OK m.in. „W naszej klasie” i „Kombajnista”. Do zabawy włączyli się wszyscy zgromadzeni goście

Wszystkim gościom dziękujemy za liczne przybycie a wszystkich gimnazjalistów zapraszamy ponownie do naszej szkoły!

A. Twardowska i T. Piestrzeniewicz

Film - kliknij, aby otworzyć. Nastąpi przekierowanie do serwisu You Tube