Wakacje za 1 miesiąc
Dzisiaj jest 25.04.2024, imieniny Marka i Jarosława

Czas na zdrowie

W marcu nasza szkoła przystąpiła do konkursu „Czas na zdrowie”.  Zebraliśmy zespół odpowiedzialny za promocję zdrowego żywienia i aktywności fizycznej oraz ekologii wśród naszej lokalnej społeczności. Zespół nazywa się „Bratki”, a jego skład jest następujący:

Magdalena Fraszczyk- szef zespołu, Magdalena Michalak, Katarzyna Tomczyk, Joanna Gębicka, Oliwia Gajda, Martyna Sobieszek, Beata Dudek,  Paulina Kucińska, Agata Dratkiewicz i Anna Frątczak. Opiekunem naszego zespołu jest Pani prof. Ewa Piszczyńska.

Ideą organizacji „Czasu na zdrowie” jest upowszechnienie w jak najszerszych kręgach wiedzy dotyczącej zdrowego stylu życia. Jednym więc z zadań konkursowych jest zorganizowanie promocji planowanego wydarzenia w środowisku szkolnym, jak również wśród rodziców uczniów oraz lokalnej społeczności. Dorośli mają bezpośredni wpływ na życie dzieci i młodzieży. Mimo, że są odpowiedzialni za styl życia rodziny, to sami są również często zagubieni w gąszczu informacji i możliwościach wyboru.

Celem projektu jest popularyzacja idei zdrowego stylu życia (w tym zdrowego żywienia, żywności ekologicznej i aktywności fizycznej) ze względu na obserwowane niepokojące tendencje wzrostu zaburzeń zdrowotnych, spowodowane korzystaniem z udogodnień cywilizacyjnych. Wiedza zdobyta w czasie realizacji projektu nt. zasad funkcjonowania organizmu pozwoli na dokonywanie świadomych wyborów służących zdrowiu. Trudno bowiem we współczesnym świecie odróżnić wartościowe produkty od reklamowanych nowinek, zaburzających naturalne mechanizmy organizmu.

Filmy edukacyjne przygotowane na Festyn pt. „Śmietnik w mojej głowie” mówią o stereotypach funkcjonujących w społeczeństwie i sposobach ich przełamania w lekki i zabawny sposób, co pozwala na zrozumienie problematyki przez widzów należących do różnych grup wiekowych. Istotne jest również promowanie idei żywności ekologicznej, będącej świadomą alternatywą dla produkcji metodami konwencjonalnymi.”

(cytat, źródło: www.aktywniepozdrowie.pl)

W ramach projektu zapraszamy na DZIEŃ ZDROWIA, który odbędzie się 20 maja w Bratoszewicach.

Plan dnia:

-         Zdrowy poczęstunek

-         Gry i zabawy sportowe

-         Prezentacja filmów z cyklu  „Śmietnik w mojej głowie”.

Oj będzie się działo….