Wakacje za 4 miesięce
Dzisiaj jest 18.02.2019, imieniny Symeona i Konstancji

Absolwent

 


 Maturzyści 2011/2012

   

Technikum Rolnicze

Technikum Agrobiznesu

 

Technikum Żywienia
i Gospodarstwa Domowego

   Technikum Logistyczne

Wychowawca

 

Tomasz Piestrzeniewicz

Wychowawca

 

Agnieszka Stępczyńska

   Wychowawca

 

   Anna Pieczykolan


Maturzyści 2010/2011

        

Technikum Rolnicze

Technikum Agrobiznesu

 

Technikum Żywienia
i Gospodarstwa Domowego

   Technikum Logistyczne

Wychowawca

 

Dorota Krzymińska

Wychowawca

 

Aleksandra Jędrzejewska

   Wychowawca

 

   Joanna Borasik


Maturzyści 2009/2010

        

Technikum Rolnicze

Technikum Agrobiznesu

 

Technikum Żywienia
i Gospodarstwa Domowego

   Technikum Logistyczne

Wychowawca

 

Aleksandra Twardowska

Wychowawca

 

Karolina Kwaśniak

   Wychowawca

 

   Beata Jachurska


 

Maturzyści 2008/2009

        

IV AR Technikum Rolnicze

Technikum Agrobiznesu

 

IVa Technikum Żywienia
i Gospodarstwa Domowego

   IVb Technikum Żywienia
   i Gospodarstwa Domowego

Wychowawca

 

Cezary Wójcik

Wychowawca

 

Monika Kłębik

   Wychowawca

 

   Jolanta Wyszomierska


 


 

Studniówka 2009 - fragment balu studniówkowego uczniów klas czwartych w restauracji " U Pana Tadeusza" w Domaniewicach dnia 17. 01. 2009r

Studniówka 2010 - fragment balu studniówkowego uczniów klas czwartych w "Hotelu 500" w Strykowie dnia 30. 01. 2010r

źródło:YouTube


„Gdy szukam wspomnień, które trwały ślad pozostawiły we mnie,
kiedy podsumowuję godziny, które miały dla mnie znaczenie, odnajduję nieomylnie
to, czego żadne bogactwo nie zdołałoby mi zapewnić: nie można kupić przyjaźni człowieka
związanego z nami na zawsze doświadczeniami życia”

Antoine de Saint-Exupéry

 

            Słowa „Coś się kończy coś zaczyna, pewne chwile mijają bezpowrotnie”” były mottem przewodnim pożegnania absolwentów klas czwartych, które odbyło się 30 kwietnia 2010 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Bratoszewicach. Tego dnia szkolne mury opuścili uczniowie trzech klas czwartych, kształcący się w zawodach: technik żywienia, technik logistyk i technik agrobiznesu.

            W uroczystej przemowie dyrektor pani Magdalena Mackiewicz skierowała szczególe słowa uznania do tegorocznych absolwentów. Przede wszystkim złożyła gratulacje z tytułu ukończenia szkoły, podziękowała za piękną postawę uczniowską, za liczne sukcesy w konkursach i olimpiadach przedmiotowych. Niezwykle miłym akcentem uroczystości było wręczenie uczniom, wyróżniającym się w nauce, dyplomów i nagród książkowych. Dziękując uczniom wyróżniającym się wynikami w nauce, rezultatami sportowymi oraz aktywnością w życiu szkolnym, życzyła osiągnięcia jak najlepszych wyników na maturze, umożliwiających kontynuację nauki na wybranych wyższych uczelniach.

            Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy III Technikum Agrobiznesu i Technikum Rolniczego, pod kierunkiem wychowawcy- pani Doroty Krzymińskiej- Kuli. Scenka słynnej lekcji języka polskiego, zaczerpnięta z awangardowej powieści „Ferdydurke”, po raz kolejny w sposób groteskowy zobrazowała sytuację konfrontacji świata uczniów i świata nauczycieli; za przykładem Gombrowicza uczniowie w sposób prześmieszny obnażyli schematyczność i sztuczność funkcjonowania szkoły: uczniowie nie licząc się z tym, co chcą im przekazać nauczyciele, gardzą wiedzą, uznając ją za zbiór schematów, z kolei nauczyciele, nie wychodząc poza utarte schematy, próbują wtłoczyć uczniom frazesy i slogany zamiast rozbudzać ich zainteresowania. Groteskowość tej sytuacji nauczania obrazowała scena, w której profesor Bladaczka (w tej roli Wojciech Miłosz) tłumacząc wartość twórczości Słowackiego, nieustannie powtarzał jeden utarty frazes „Słowacki wielkim poetą był!". Dla swoistej równowagi, by poświadczyć, iż w naszej szkole kadra profesorska nie przypomina owego belfra, przedstawiciele klas czwartych złożyli serdeczne podziękowania dla swoich wychowawców i ukochanych nauczycielom za trud włożony w ich wychowanie i długoletni proces nauczania; z wyrazami wdzięczności wręczyli bukiety kwiatów.

            Podczas uroczystej akademii przyszedł także czas na chwilę zadumy i refleksji. Młodzież klasy I Technikum Rolniczego i Technikum Usług Gastronomicznych, pod opieką wychowawcy p. Moniki Kłębik, przygotowała przedstawienie upamiętniające uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie przypomnieli wszystkim okoliczności uchwalenia tego słynnego dokumentu; szczególną uwagę przykuła recytacja poezji w wykonaniu ucznia klasy III Technikum Rolniczego- Michała Kwiatkowskiego, który z wielkim wzruszeniem w patriotycznych wierszach przywołał historię naszej ojczyzny.

            Ostatnim akcentem akademii było wręczenie drobnych upominków, przygotowanych przez uczniów klas trzecich, dla koleżanek i kolegów kończących naukę. Ta niepowtarzalna i jakże wzruszająca uroczystość zakończyła się udaniem się abiturientów na ostatnie oficjalne spotkanie z wychowawcami i ulubionymi nauczycielami by podziękować za lata spędzone razem.

Życzymy Wam wszystkim pomyślnego zdania matury!
Życzymy szerokiej drogi! Jesteśmy przekonani, że gdziekolwiek rzuci Was los,
 będziecie godnie reprezentować naszą szkołę.

Trzymamy za Was kciuki

Opracowała Anna Pieczykolan
 

      

   

   

   

      


24. 04. 2009r - uroczyste zakończenie roku szkolnego dla maturzystów

 

„Ale to już było i nie wróci więcej
I choć tyle się zdarzyło to do przodu
Wciąż wyrywa głupie serce...”

 Słowami piosenki Maryli Rodowicz, koleżanki i koledzy z klas trzecich pożegnali tegorocznych maturzystów. Uroczystość odbyła się 24 kwietnia.

 

W czasie akademii miało miejsce wręczenie nagród przez panią dyrektor- Magdalenę Mackiewicz dla uczniów wyróżniających się wynikami w nauce, rezultatami sportowymi, udziałem w konkursach oraz  aktywnością w życiu szkolnym. Po części oficjalnej przyszedł czas na chwile bardziej swobodne, a działo się, działo…Uczniowie klasy III TAR pod kierunkiem wychowawczyni p. A Twardowskiej w bardzo humorystyczny sposób zaprezentowali poszczególne etapy rozwoju istoty szkolnej a następnie porwali do tańca maturzystów śpiewając przeboje disco polo. Zaszaleć mieli również okazję wychowawcy klas czwartych p. Cezary Wójcik, p. Monika Kłębik oraz p. Jolanta Wyszomierska. Po części „tanecznej” trzecioklasiści zadedykowali absolwentom tekst „Desiderata” z 1692r, którego treść jest ciągle aktualna ,aby w chwilach zwątpienia dodawał im otuchy, oraz wręczyli upominki. To ostatnia uroczystość dla klas czwartych w naszej szkole.

 

Pozostaje nam trzymać kciuki za tegorocznych maturzystów.

POWODZENIA!!!

 

      

     

     

     

     

     

     

     

CW