Wakacje za 4 miesięce
Dzisiaj jest 18.02.2019, imieniny Symeona i Konstancji

Jubileusz

Jubileusz 63 - lecia istnienia szkoły średniej w Bratoszewicach
oraz 30 - lecia Zespołu Szkół Rolniczych im. Batalionów Chłopskich
 

PODZIEKOWANIA I LISTY GRATULACYJNE

 

kliknij, aby powiększyć

          

 

         

       

       

        

    

CW


JUBILEUSZ SZKOŁY
20 X 2008r.


                                           „Gdy szukam wspomnień, które trwały ślad pozostawiły we mnie,
kiedy podsumowuję godziny, które miały dla mnie znaczenie,
odnajduję nieomylnie to, czego żadne bogactwo nie zdołałoby mi zapewnić:nie można kupić
przyjaźni człowieka związanego z nami na zawsze doświadczeniami życia…”

Antoine de Saint-Exupéry


20 października 2008 r. to data szczególna. W tym dniu obchodziliśmy 63-lecie istnienia naszej szkoły i 30-lecie istnienia Zespołu Szkół Rolniczych w Bratoszewicach. Ten, jakże uroczysty w życiu szkolnej społeczności dzień rozpoczął się Mszą świętą w kościele parafialnym. Po nabożeństwie uczniowie wraz z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi skierowali kroki w stronę odświętnie przybranego budynku szkoły, gdzie kontynuowaliśmy obchody jubileuszu.

Ważnym momentem było odsłonięcie tablicy upamiętniającej wieloletniego dyrektora szkoły pana Mirosława Boncelę. W skupieniu wysłuchaliśmy mowy pochwalnej wygłoszonej przez p. Małgorzatę Piotrowską-Ulik. Pełni wzruszenia przypomnieliśmy sobie sylwetkę tej wspaniałej i szlachetnej osoby, człowieka, który był autentyczny w tym, co robił, co czuł i mówił; był on wzorem prawego życia, idealnym pedagogiem, wychowawcą; mądry, spontaniczny i wrażliwy, a nade wszystko kochający młodzież. Mimo iż zakończył swoją ziemską wędrówkę, żyje po wielokroć, żyje we wdzięcznej pamięci nas wszystkich.

O godzinie 11:30 wszyscy obecni zostali zaproszeni do udziału w uroczystym apelu. Pani dyrektor Magdalena Mackiewicz serdecznie powitała przybyłych na jubileusz, szczególnie gorąco przywitała dyrektorów, nauczycieli naszej szkoły, którzy już zakończyli swoją pracę zawodową, absolwentów i gości. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in.: posłowie na Sejm VI kadencji: Pani Agnieszka Hanajczyk, Pan Marek Matuszewski, Pan Stanisław Witaszczyk – absolwent naszej szkoły, Pan Piotr Kacprzyk – asystent posła Piotra Dunina; Pan Jacek Socha – Starosta Zgierski; Pan Andrzej Jankowski – burmistrz Miasta-Gminy Stryków, absolwent naszej szkoły; Pan Marek Jóźwiak – Wójt Gminy Głowno; Pan Konrad Czyżyński – Wicekurator Oświaty; ksiądz Jarosław Leśniak – Archidiecezjalny Duszpasterz Rolników; ksiądz Mateusz Cieplucha – Proboszcz Parafii w Bratoszewicach; ksiądz Eugeniusz Kacperski – Proboszcz Parafii w Nowych Chrustach, absolwent naszej szkoły; Pan Andrzej Mazur – Sekretarz Miasta Głowna; Dyrektorzy: Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego, Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego; Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Zgierzu; Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Zgierzu; Dyrektorzy Szkół Powiatu Zgierskiego, Radni Gminy Stryków i Radni Powiatu Zgierskiego. W trakcie uroczystości zostały przedstawione wydarzenia i fakty z kart historii placówki, a także wspomnienia i refleksje niektórych absolwentów. W tak ważnym dla nas dniu spotkaliśmy się również z licznymi wyrazami sympatii; były to życzenia, gratulacje, kwiaty, upominki.

Program artystyczny, który uświetnił apel, przygotowali uczniowie klasy III TŻ i II TAR pod kierunkiem p. Małgorzaty Piotrowskiej - Ulfik i p. Anny Pieczykolan.

Jubileusz szkoły był okazją do wspomnień, które, choć minione, pozostały w pamięci. Przybyli goście, absolwenci, zostali zaproszeni do zwiedzania szkoły i obejrzenia przygotowanych na tę okoliczność materiałów. Aby ułatwić im „podróż sentymentalną” w przeszłość, stworzyliśmy „Izbę pamięci”, przygotowaliśmy liczne ekspozycje, gazetki, prezentacje, wystawy prac plastycznych oraz wytwory artystyczne naszych uczniów. Szczególnym powodzeniem wśród zwiedzających cieszyły się stare kroniki szkolne, a także pamiątkowe zdjęcia. Iluż wzruszeń i radości dostarczało przekładanie kart starych ksiąg, oglądanie zdjęć koleżanek i kolegów z klasy, zdjęć z wycieczek, odczytywanie wpisów do Pamiątkowej Księgi, odnajdywanie wizerunku wychowawcy, nauczycieli. Na gości czekała jeszcze jedna niespodzianka - poczęstunek, przygotowany przez klasy: III TŻ i II TŻ pod kierunkiem p. Karoliny Kwaśniak i p. Kamili Kina.

Atmosfera i nastrój tej uroczystości pozostaną na długo w naszej pamięci. Święto szkoły było wspaniałą okazją do wywołania refleksji, wspomnień dotyczących losów osób związanych z naszą szkołą, a także przywołania w naszej pamięci Tych, którzy odeszli. Szkoła to młodość, beztroska, wspaniali przyjaciele, to głęboko wyryte w sercu niezatarte wspomnienia, to przecież najpiękniejsze lata w życiu każdego człowieka, do których powraca się z radością i rozrzewnieniem!

W imieniu pani dyrektor, Rady Pedagogicznej, pracowników i uczniów naszej szkoły dziękujemy wszystkim uczestnikom uroczystości jubileuszowych za szczere życzenia i pamięć o szkole…


Osoby odpowiedzialne za organizację:
1. Program artystyczny: M. Piotrowska – Ulfik, A. Pieczykolan. (klasy: III TŻ, II TAR)
2. Dekoracje: A. Pieczykolan, D. Krzymińska – Kula (klasy: III TŻ, II TAR)
3. Cześć gastronomiczna: K. Kwaśniak, K. Kina (klasy: III TŻ, IITZ)
4. Izba pamięci: B. Jachurska
5. Płytka jubileuszowa: C. Wójcik