Wakacje za 2 miesięce
Dzisiaj jest 19.04.2024, imieniny Adolfa i Tymona

Wycieczka do sadu ekologicznego

12 czerwca 2013r w ramach projektu „Uczeń szkoły zawodowej moderatorem lokalnego rynku pracy”, wybraliśmy się na naszą pierwszą wycieczkę do lokalnego pracodawcy - największego w Polsce ekologicznego sadu jabłoni w Wylazłowie.

Wybór nasz nie był przypadkowy- jesteśmy szkołą promującą zdrowie, a ponieważ uczestnicy projektu to uczniowie z Techniku Żywienia i Usług Gastronomicznych i  Technikum Rolniczego, szukamy miejsc, dla których zdrowie i produkcja surowców najlepszej jakości jest równie ważne, a jabłka z tego ekologicznego sadu znane są nie tylko w Polsce ale również w krajach UE. Właściciel sadu w bardzo ciekawy sposób opowiedział nam o produkcji jabłek, zapoznał z historią sadu i motywami  przejścia na produkcję ekologiczną. Interesował  nas również  aspekt tego wielkiego sadu jako miejsca zatrudnienia dla okolicznych mieszkańców.

Termin naszej wizyty nie pozwolił na konsumpcję zdrowych jabłek, ale mamy zaproszenie w pazdzierniku i wtedy sami będziemy mogli przekonać się o walorach tych owoców.

Aleksandra Twardowska