Wakacje za 3 miesięce
Dzisiaj jest 28.03.2024, imieniny Anieli i Sykstusa

Pomagamy zwierzakom ze schroniska

Uczniowie naszej szkoły odwiedzili w dniu 5 listopada 2014 schronisko w Głownie. Obecnie w Przytulisku przebywa ponad 80 psów, 7 szczeniąt oraz koty. Wizytę poprzedziła zorganizowana w klasach zbiórka karmy i koców dla podopiecznych ze schroniska. W środę dary zostały dostarczone i przekazane do schroniska. Uczniowie zwiedzili placówkę w obecności pracownicy, od której dowiedzieli się, jak funkcjonuje schronisko, oraz poznali losy poszczególnych zwierząt i ich zwyczaje. Swój pobyt uwiecznili na fotografiach.

Wizyta była bardzo pouczająca i zmusiła uczniów do głębszej refleksji nad losem wszystkich zwierząt. Na pewno nie była to jednorazowa akcja i już planujemy następne, gdyż potrzeby zwierząt są ogromne zwłaszcza przed nadchodzącą zimą.

Kamila Kina