Wakacje za 3 miesięce
Dzisiaj jest 28.03.2024, imieniny Anieli i Sykstusa

Wszystko o euro

W dniu 5 listopada uczniowie klasy IV Technikum ekonomicznego wzięli udział w   pierwszej części konkursu na temat euro "WSZYSTKO O EURO". Konkurs odbył się  w Łodzi na Wydziale Ekonomiczno-Socjalologicznym Uniwersytetu Łodzkiego. Organizatorem konkursu była Katedra Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych Uniwersytetu Łódzkiego we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim.

Celem konkursu jest:

a)        Poszerzenie wiedzy na temat waluty europejskiej – EURO i zasad funkcjonowania Unii Gospodarczej i Walutowej.
b)        Popularyzacja wiedzy na temat euro wśród społeczeństwa.
c)        Wspieranie społecznej akceptacji wspólnej waluty, poprzez uświadamianie o potencjalnych korzyściach i kosztach wynikających z przystąpienia Polski do strefy euro.
d)        Wspieranie rozwoju edukacji z zakresu międzynarodowych stosunków gospodarczych w Polsce.
e)        Promocja kierunków ekonomicznych i  zachęcanie młodych ludzi do pogłębiania wiedzy na kierunkach ekonomicznych.
f)         Rozwijanie pozaszkolnych zainteresowań uczestników konkursu.

Trzymamy kciuki i zyczymy sukcesów.