Podsumowanie projektu „Cyfrowi zawodowcy"
19 czerwca 2026 r. odbyło się spotkanie podsumowujące zakończony projekt „Cyfrowi zawodowcy”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027, numer umowy o dofinansowanie projektu FELD.08.08-IZ.00-0016/23.
Celem zrealizowanego projektu było podwyższenie jakości kształcenia zawodowego na kierunkach: technik logistyk oraz technik informatyk, prowadzonych w Zespole Szkół Nr 1 w Bratoszewicach we współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Projekt był realizowany w okresie od 01.03.2024 r. do 28.02.2026 r.
W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście:
W trakcie spotkania, Zuzanna Malec - uczennica klasy III technikum logistycznego, Franciszek Zawadzki - uczeń klasy III technikum informatycznego oraz Jakub Majewski - uczeń klasy IV technikum informatycznego, przedstawili efekty, jakie zostały osiągnięte w ramach zrealizowanego projektu. Nauczyciele przedmiotów zawodowych, wspólnie z młodzieżą, przygotowali zajęcia prezentujące możliwości wykorzystania, zakupionych w ramach projektu, środków dydaktycznych.
Dzięki środkom pozyskanym z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz wsparciu gminy udało się kompleksowo wyposażyć pracownie zawodowe, przygotować grupę młodzieży do skuteczniejszego funkcjonowania na rynku pracy oraz podnieść kwalifikacje zawodowe nauczycieli.
Efekty zrealizowanego projektu zwiększają szanse zawodowe uczniów na rynku pracy oraz podnoszą poziom przygotowania absolwentów do podejmowania zatrudnienia
w nowoczesnych sektorach gospodarki, jednocześnie wzmacniając potencjał rozwojowy szkoły.
Zapraszamy do zapoznania się z krótkim podsumowaniem projektu “Cyfrowi zawodowcy” https://canva.link/lpgxn9f67igr22f
y