„Wkręceni w Pomaganie" - podsumowanie realizacji projektu „Zwolnieni z teorii”

Post Image

 

IX edycja ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii” dobiegła końca.    Miło nam poinformować, że dziewięcioro uczniów naszej szkoły zostało jej finalistami.

Wielki Finał odbędzie się 21 kwietnia w godzinach 10:00 - 17:30 na Torze Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie przy ul. Puławskiej 266. W tym roku będziemy świętować pod hasłem: „Zespół jest naszą supermocą”, ponieważ właśnie dzięki współpracy nasi uczniowie zmieniają świat.

Realizując poszczególne założenia projektu, nasza młodzież organizowała różnorodne warsztaty dla uczniów szkół: Szkoły Podstawowej w Bratoszewicach i w Zgierzu, Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 w Głownie oraz Zespołu Szkół Mundurowo – Technicznych w Ostrowie k. Łasku. W celu zachęcenia innych do włączenia się do pomocy, uczniowie rozwieszali plakaty w pobliskich szkołach w Gminie: Stryków, Głowno, Zgierz i Łask; rozdawali także ulotki, które miały na celu dotarcie do jak największej ilości osób w celu zapoznania ich z założeniami projektu. Nasi uczniowie założyli nawet social media o nazwie ,,Wkręceni w Pomaganie", aby tą drogą udostępniać na bieżąco wszelkie informacje dotyczące ich działań. Ponadto zorganizowali również spotkania dla seniorów, którym przekazali jakże istotne informacje o Krajowym Sztabie Ratownictwa i Przycisku Sieci Życia. Przeprowadzili również wywiady w naszej szkole z osobami, które doświadczyły dramatycznych sytuacji, w których pomocnym okazał się Przycisk Sieci Życia.

Gratulując wszystkim Finalistom, pragnę wyrazić zadowolenie z postawy naszych uczniów, którzy nie szczędząc zaangażowania, pokazali, że pomoc drugiemu człowiekowi jest dla nich priorytetem.

Osoby zaangażowane w projekcie to:
Adrian Gałecki
Aleksandra Gawrysiak
Julia Gajda
Wiktoria Urbańska
Jakub Walicki
Piotr Napieralski
Adam Wichrowski
Mateusz Miszczak
 Jakub Olczyk

Gratuluję i do zobaczenia na Wielkiej Gali w Warszawie!

 Koordynator projektu: Anna Kubicka