Z wizytą w Trójmieście

W dniach 26 - 27 września klasa IV pTL wraz z opiekunami: Panią Justyną Krogulewską i Panią Joanną Lisowską, zawitała do Trójmiasta. Pierwszym przystankiem na mapie dwudniowej wycieczki była Gdynia, a dokładniej Port Gdynia, który zwany jest „polskim oknem na świat”. Uczniowie mieli okazję przepłynąć się statkiem po Zatoce Gdańskiej i z bliska przyjrzeć się portowej infrastrukturze oraz stacjonującym tam jednostkom. Z Gdyni młodzież wyruszyła do Sopotu, aby pospacerować po najdłuższym w Europie drewnianym molo oraz słynnym „Monciaku”. Drugiego dnia wycieczki uczniowie odwiedzili Gdańsk, którego zwiedzanie rozpoczęli od Stoczni Gdańskiej, miejsca narodzin polskiej Solidarności, a  następnie udali się do Muzeum II Wojny Światowej. Ostatnim punktem wycieczki był Sołdek- pierwszy, pełnomorski statek zbudowany w Polsce po II wojnie światowej. Tym miłym akcentem młodzież zakończyła wycieczkę, która stanowiła wyjątkowe połączenie ciekawego i edukacyjnego wyjazdu.

Justyna Krogulewska