Dzień z Logistyką!

Post Image

 

17 marca  2023 roku odbyła się II edycja „Dnia  z Logistyką”, organizowana przez nauczycieli kierunku logistycznego, Panie: Karolinę Adamczyk i Justynę Krogulewską.  Mecenasami spotkania byli: dr inż. Paweł Morawski oraz dr Katarzyna Kolasińska - Morawska; dodatkowo tym razem dołączyła do nas również firma TME, która współpracuje z naszą szkołą  a w niedługim czasie obejmie patronat nad naszymi klasami logistycznymi. W przedsięwzięciu wzięły udział wszystkie klasy Technikum Logistycznego.

„Dzień z Logistyką” ma celu pokazanie tej dziedziny wiedzy nieco w odmienny sposób niż czynią to tradycyjne zajęcia lekcyjne; prezentuje innowacyjne rozwiązania dotyczące poszczególnych procesów, między innymi magazynowania, produkcji oraz spedycji. Spotkanie zostało podzielone na dwie części: pierwsza z nich prezentowała wykłady prowadzone przez naszych Gości ze Społecznej Akademii Nauk, którzy zapoznali naszych uczniów z wiedzą na temat systemów używanych w logistyce, obsługi klienta a także nowinek dotyczących zmian, jakie nastąpiły w niej na przełomie kilku lat; druga część, prowadzona przez przedstawicieli firmy TME, dotyczyła logistyki ukazanej od strony praktycznej jak również i tego, jaką drogę musi przebyć młody człowiek by móc rozwijać swoją ścieżkę kariery w tej dziedzinie zawodu. Na zakończenie swojej prelekcji firma przygotowała również konkurs oraz jakże interesujące nagrody dla naszych uczniów.

Młodzież była zachwycona charakterem spotkania zorganizowanego z okazji drugiej edycji „Dnia z Logistyką”; poruszone tematy okazały się w jej ocenie niezwykle interesujące i przydatne w sferze praktycznej. Nie trudno się zatem dziwić, że uczniowie nie mogą doczekać się już kolejnej edycji, która odbędzie się w następnym roku szkolnym przy współpracy z naszymi wspaniałymi Gośćmi. 

Aby uhonorować ten wyjątkowy dzień nauczyciele kierunku logistycznego: Pani Karolina Adamczyk i Pani Justyna Krogulewska zorganizowały dodatkowo konkurs  „Szkolni Mistrzowie Logistyki”, którego rozstrzygnięcie  odbędzie się 20 marca.

Serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym Gościom: dr inż. Pawłowi Morawskiemu, dr Katarzynie Kolasińskiej- Morawskiej  oraz firmie TME za możliwości, jakie oferują nam w rozwoju ścieżki kształcenia naszych uczniów.

Serdecznie dziękujemy!

Karolina Adamczyk