Warsztaty kulinarne dla uczniów szkoły podstawowej

10 marca 2023 roku w pracowniach gastronomicznych naszej szkoły gościliśmy uczniów klas VI i VII Szkoły Podstawowej Nr 1 w Strykowie. Nasi mili goście uczestniczyli w warsztatach gastronomicznych, w ramach których sporządzali zdrowe potrawy pod okiem uczniów z klasy I Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz nauczycieli zawodu: p. Emilii Kasowskiej- Gabary i p. Ewy Piszczyńskiej.

Wśród sporządzanych potraw należy wymienić choćby: naleśniki buraczane, naleśniki pełnoziarniste i naleśniki szpinakowe (z różnymi farszami), deser z nasionami chia i mango, smoothie zielone oraz pomarańczowo- żółte, odchudzone monte z kaszy jaglanej, makaron tagliatelle z zielonym pesto i z kurczakiem, makaron z cukinii i marchewki w kremowym sosie oraz shakshuka. Zmagania kulinarne zakończone były degustacją.

Było pysznie, zdrowo i kolorowo ;-)

Ewa Piszczyńska