Co nazywamy wilczym głodem?

Zaburzenia odżywiania się, między innymi anoreksja czy bulimia to bardzo poważne choroby w których początek jest bardzo niewinny. Przesadna dieta czy dążenie do idealnej sylwetki często kończy się tragiczne. Profilaktyka zaburzeń odżywiania jest bardzo ważna. W ramach tych działań w naszej szkole, w dniu 28 maja, został zorganizowany konkurs profilaktyczny pt. ,,Zaburzenia odżywiania” skierowany do wszystkich uczniów szkoły. W konkursie łącznie wzięło udział 32 uczniów. Pytania konkursowe dotyczyły przede wszystkim chorób takich jak anoreksja( inaczej jadłowstręt psychiczny), pregoreksja (anoreksja u kobiet w ciąży), bulimia (inaczej wilczy głód) i otyłość tego jak prawidłowo się odżywiać i obliczać swoje BMI.

W konkursie zwyciężyły następujące osoby:

Wszystkim dziękuję za udział w konkursie i życzę powodzenia w następnych rywalizacjach!