Akcja - Integracja

Post Image

 

Zgrana klasa nie tworzy się w jeden dzień, toteż podczas obchodów „Tygodnia Dbania o Relacje”, zorganizowanego 30 maja w ramach projektu „Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo” klasy pierwsze wzięły udział w zajęciach integracyjnych.

Podczas zajęć uczniowie każdej klasy mieli do wykonania zadania znajdujące się w pięciu punktach. Te ostatnie związane z ekologią i zdrowym odżywianiem dotyczyły przede wszystkim segregacji śmieci, czytania etykiet sklepowych (klasyfikacja produktów ze względu na skład- dobry/zły), oznaczeń na produktach oraz degustacji zdrowych koktajli, związanej z odgadnięciem składu napojów. W punkcie sportowym uczniowie mieli do wykonania trzy grupowe zadania- rozplątanie się z ,,uścisku", ustawienie się w szeregu alfabetycznie z wykorzystaniem liny oraz sięgnięcie pachołka bez przekraczania linii. Ostatni punkt zabawy dotyczył poznania informacji o kolegach i koleżankach z klasy, o których do tej pory nie wiedzieli (uczniowie podając sobie sznurek, mieli za zadanie opowiedzieć coś o sobie, pozostali zaś mieli te komunikaty zapamiętać i we wskazanym momencie przywołać z pamięci).

Wszystkim Pierwszakom dziękujemy za udział w zabawie a także życzymy, by dzisiejsze zajęcia przyczyniły się do zwiększenia integracji klasowej.

Anna Wójcik