Zespół Szkół Nr 1 w Bratoszewicach w Krajowej Sieci Szkół Promujących Zdrowie

Decyzją Centralnej Kapituły Krajowego Certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie, Zespół Szkół Nr 1 w Bratoszewicach dołączył do Krajowej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Najważniejszym zadaniem Szkoły Promującej Zdrowie jest budowanie świadomości dbania o własne zdrowie i współodpowiedzialności za zdrowie swoje i najbliższych w całej społeczności szkolnej.

Krajowy Certyfikat nadaje szkole Minister Edukacji Narodowej na podstawie rekomendacji udzielonej przez Centralną Kapitułę Krajowego Certyfikatu działającą przy Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie po otrzymaniu rekomendacji koordynatora regionalnego p. Joanny Grzesiak oraz wojewódzkiego p. Marzenna Piwowar-Zrazek.

Przyznanie Krajowego Certyfikatu może ubiegać się szkoła, po spełnieniu określonych warunków między innymi: szkoła musi być członkiem wojewódzkiej sieci Szkoły Promującej Zdrowie i posiadać wojewódzki certyfikat, co najmniej od 3 lat; na stronie internetowej szkoły prowadzić zakładkę Szkoła Promująca Zdrowie zawierającą aktualne i wyczerpujące informacje; dokonać autoewaluacji swoich działań w zakresie wszystkich standardów SzPZ oraz oceny efektów swoich działań.

Posiadaniem Krajowego Certyfikatu może pochwalić się bardzo niewiele szkół ponadpodstawowych w Polsce. Jest to zaszczyt dla szkoły, a jednocześnie zobowiązuje do tworzenia warunków, które sprzyjają dobremu samopoczuciu członków społeczności szkolnej, podejmowania działań na rzecz zdrowia własnego oraz innych ludzi.

Ewa Piszczyńska
szkolny koordynator SzPZ